Mutfakfoni
Ana Sayfa MUTFAK SIRLARI CAM CEZVE İLE 40 YILLIK KEYFE BAMBAŞKA BİR SOLUK

CAM CEZVE İLE 40 YILLIK KEYFE BAMBAŞKA BİR SOLUK

Cam cezve olarak tasarlanan mutfak eşyaları, yeni teknolojinin getirileri arasında yer alan ürünlerdir. Ateşe dayanıklı olarak üretilen cezvelerin 4 kişiye yetecek kadar kahveyi rahatlıkla pişirebileceği söylenebilir. Yani ateşe dayanıklı olan cam ile tasarlanan bu cezveler, oldukça kullanışlıdır. Şeffaf bir şekilde kahveyi gösteren cezvelerdir. Cam olmasının kişileri yanıltmaması gerekir. Çünkü ateşe dayanan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığıyla yüksek ateşte kullanabilmek mümkündür.

Yemekten sonra içilecek keyif kahveleri için pişirilecek kahvelerin cezvelerinin önemi büyüktür. Yani pişirme işleminin doğru bir cezve ile yapılması, lezzetli kahvelerin pişirilmesine yardımcı olacaktır. Cam cezve yardımıyla lezzetli ve kıvamında kahveler pişirilecektir. Bu mutfak eşyalarının sapları da cam olarak tasarlanmıştır. Cam olarak tasarlanan cezvelerin özellikleri arasında kahveyi tam kıvamında ve lezzetli bir şekilde pişirmesidir. Ayrıca herhangi bir is ve karartı oluşturmayacak kalitede cam özelliklerine sahiptir. Son zamanlarda en sık tercih edilen modeller arasında cam cezveler yer almaktadır. Bu nedenle kahve pişirirken, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek mutfak eşyaları olduğu söylenebilir.

Cam Cezve Özellikleri

Normal cezvelerin yanı sıra cam cezve ile yapılan kahvelerin daha lezzetli olduğu söylenebilir. Çünkü cam ürünün özelliği sayesinde pişirilen kahvelerin harika bir tadı olacaktır. Bu ürünlerin özellikleri arasında ateşe dayanıklı olmasının yanı sıra dayanıklılığı da yer alır. Yani kolayca kırılmayan yapıda tasarlanmış olan camlardır. Bununla birlikte cezvelerin yıkama ve temizleme işlemi oldukça kolaydır. Pişirilen kahve ve içeceklerin yapışmadan ya da yanmadan yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Bu durum ise cam cezvelerin niteliğine bağlı olarak tasarlanmıştır.

Yapılan kahveler, ister kısık ateşte ister harlı ateşte pişirilsin, orantılı, lezzetli ve kaliteli olacağı söylenebilir. Fincana dökülen cezvenin rahatça fincana aktarılabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Dökme kısmı, herhangi bir sıçratma ya da damlatma yapmayacaktır. Bu ürünlerin tutma sapları da ergonomik bir kullanıma sahiptir. Cezvelerin geniş iç hazneleri sayesinde birden fazla kahve pişirebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra üstten dar ve alttan genişleyen bir görünüme sahip olan cezvelerdir.

Cam Cezve Modelleri

Cam olarak tasarlanan cezvelerin, model olarak, büyük, küçük ve orta boyutlu seçenekleri vardır. Aynı zamanda modellerin, şekil olarak da birbiri içinde değişkenlik gösterdiği söylenebilir. Cam cezve modellerinin hepsinin ateşe dayanıklı özelliği vardır. Cezvelerin dış tasarım özellikleri oval, asimetrik, kare olarak değişkenlik göstermektedir. Yani tıpkı çelik cezvelerde olduğu gibi boyut ve şekilsel farklılıklar vardır.

Bambu Saplı Cam Cezve
Bambu saplı cam cezve ısıya dayanıklıdır.Bambu sap özelliği ile elinizi yakmadan servis yapmanızı sağlar. İncelemek İçin Tıklayınız

Bu ürünlerin modelleri arasında tutma saplarının değişik boyutlarda oluşu da yer alır. Pişirme kalitesi yüksek olan cam cezvelerin bu nitelikleride isteğe bağlı olarak tercih edilebilir. Cam cezve modellerinin her zaman zevke uygun olarak tercih edilebileceği söylenebilir. Alınacak cezvelerin modelleri, mutfak dekorasyonuna uyum sağlayacak niteliklerdedir. Oval, asimetrik, çan, yuvarlak ve benzeri cezve modelleri seçenekler arasında yerini almaktadır.

Sade, orta, şekerli keyif kahvelerinin lezzetli bir şekilde pişirilebilmesi için cam cezvelerden yararlanılabilir. Çünkü son derece kaliteli bir pişirme teknolojisiyle özel olarak üretilmiş bir mutfak eşyasıdır. Makinede yıkamaya uygun olsa da elde yıkanması önerilen bir durumdur.

Cam Cezve Fiyatları

Fiyat farklılıkları her ürün için değişkenlik gösteren bir durumdur. Çelik, döküm, bakır ve benzeri cezvelere oranla fiyatları da farklılık gösterir. Cam cezve fiyat aralıkları ürünlerin boyutlarına, modellerine ve diğer özelliklerine göre belirlenmiştir. Ayrıca camın kalitesi, pişirme özelliği ve benzeri unsurlar da fiyatta belirleyici etkenler arasında yerini alır.

Cam cezve için zaman zaman uygulanabilecek indirim oranları vardır. Bu nedenle ev hanımları genellikle bu cezve türünü tercih ederler. Ayrıca mutfak dekorasyonuna da rahatlıkla uyum sağlayacak eşyalardır. Çünkü şeffaf olan görüntüsünden dolayı yemek takımlarına ve çay takımlarına rahatlıkla uyum sağlayacaktır.

Son zamanlarda mutfak modasında tercih edilen materyal türü cam ve şeffaf ürünler olduğu için bu ürünler tercih edilmektedir. Mutfak modasında eski usül kahve sevenler için yeri büyüktür. Bu nedenle ev hanımları bu ürünleri şeffaf fincanlar ile birlikte tercih etmektedirler. İsteğe bağlı olarak tercih edilebilecek seçeneklerini farklı boyut ve şekillerde bulabilmek mümkündür. Böylece ev dekorasyonuna da harika bir hava katacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Termisil Cam Kupa Bardak | Sıcak İçecekte Yeni Bir Boyut

Termisil cam kupa bardak 6 lı tombul bardaklar özellikle kış aylarında daha fazla tükettiğimiz sıcak içecekleri uzun süreli  muhafaza etme  özelliğine sahiptir. Ofislerde daha...

Kahveler Gold Yaldızlı Kahve Yanı Su Bardağı

Gold yaldızlı füme kadeh kahve yanı su bardağı şık ve zengin görüntüsüyle kahvenizin yanında duruşuyla dikkat çeker. Kahvelerin olmazsa olmazıdır bu bardaklar. Bir fincan...

Acar 6 Kişilik Porselen Yemek Takımı Turkuaz

Bu içeriğimizde Acar 6 Kişilik Yemek Takımı Turkuaz ürünü özelinde porselen yemek takımı özellikleri, temizliği gibi konuları inceleyeceğiz. Şıklığı ve gösterişi kullanışlılıkla pekiştiren bu...

Porselenden Gelen Sağlık : Porselen Tabak

Porselen tabak ürünleri en sağlıklı mutfak gereçlerinden biridir. Zira porselen malzemeden elde edilmesi hem kullanışlı hem de sağlıklı olmasına kapı aralar. Bu yazımızda porselen...

Recent Comments