Mutfakfoni
Ana Sayfa ÇEYİZ HAZIRLIK Kahve Yanı Su Bardağı ve Kahve Fincanları

Kahve Yanı Su Bardağı ve Kahve Fincanları

Kahve yanı su bardağı geleneği, kültürel olarak Osmanlı dönemlerine kadar uzanan geniş bir sürece yayılıyor. Kahve telvesini ağızdan süpürmek için kahvenin yanında ikram edilen su da en az kahve kadar geleneğin bir rengi halini almış durumda. Elbette geniş kültür içinde farklı söylemler de gelişmiştir. Bazı söylencelere göre, kahvenin yanında ikram edilen su, misafirin açlığını anlayabilmek adına yapılırmış. Misafirin kahveden önce suyu içmesi aç olduğu, önce kahveyi içerse de tok olduğu anlaşılırmış. Tabi ki kültürümüzün çok derin bir yansıması olarak, ev sahibinin “aç mısın” diye sormak yerine, misafirinse “açım” demek yerine kullandıkları sembolik bir dil olarak kabul edilebilir.

Kahve Yanı Su Bardağı ve Kahve Fincanları

Kahve yanına su verilmesinin sebeplerini girişimizde inceledik. Dilerseniz, bir de neden kahvenin kendine has bir sunumla, fincan ile servis edildiğini anlayalım. Bilirsiniz, Türk kahvesi ince cidarlı fincanlarda servis edilir.

Elbette bu mükemmel kahve lezzetinin damaklara daha iyi sirayet etmesi için porselen kahve bardakları tercih edilebilir. Bunun şıklığı ve naifliği yanında elbette kültürel bir deneyimi de bulunuyor. Kahvenin sıcaklığını muhafaza etmek ve telvenin dibe oturması için zaman tanımak için kullanırız bu cidarlı fincanları.

Kahve yanı su bardağı geleneği, kültürel olarak Osmanlı dönemlerine kadar uzanan geniş bir sürece yayılıyor. Farklı renk seçenekleri iki kişilik fincan takımı iyi kalite porselenden imal edilmiştir.
İncelemek İçin Tıklayınız

Mantığı da aslında çok basittir; kahve sunum esnasında sıcaklığını kaybetmeyecek ve bu süre içinde telveler hızlıca dibe çökerek ağza gelmeyecek şekilde en altta birikecektir. Cidar kahve fincanları ise kahve ısısını az emeceklerinden, servise kadar ısı yeterli birimlerde kalacaktır. Porselen 2’li kahve fincanı açık mavi ürünü de sitemizde size tavsiye edebileceğimiz ürünlerden bir tanesi.

Kahve Yanı Su Bardağı Özellikleri

Kahve yanı su bardağı tercihleriniz arasında olmasını önerdiğimiz bir üründen bahsetmek istiyoruz. Wosso Cam Kahve Yanı Su Bardağı Lacivert ürünü. Mükemmel görünen, kristalize yapıya sahip şık bir ürün. Kaliteli cam malzemeden üretildiği için sağlık açısından bir zararı bulunmamaktadır. Özellikle tasarımındaki kaliteye hayran olacaksınız. Setin içinde bulunan bardakların hiçbirinin ayak kısımları yapıştırma olmadığı için yekpare olarak tasarlanmış durumda. Rengi ile pek çok tasarımsal aksesuarınızla birlikte kullanabilirsiniz. Kullanım amacı olarak elbette kahve yanı su bardağı olarak kullanabilirsiniz. Ancak dilerseniz farklı amaçlar için de bu ürünü kullanabilmeniz mümkün. İçine çocukların ve büyüklerin sevdikleri şekerlemeleri koyarak da servis edebilirsiniz.

Wosso Kahve yanı Su Bardağı
Kırk yıl hatrı olan kahvenin olmazsa olmazsa parçası kahve yanı su bardağı ile sofranıza renk katın. Cam kalitesine sahiptir. Kutulu ve 6 kişiliten oluşmaktadır. Renk atmaz Makinede yıkanır. İncelemek İçin Tıklayınız

Wosso Cam Kahve Yanı Su Bardağı Lacivert ürününü dilerseniz elde yıkayabilirsiniz. İsterseniz diğer tüm cam ürünlerinizle birlikte bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz. Yapışma olmayacağı için kalitesinden bir değer kaybetmeyecektir. Lacivert renginden yıkamalar ve durulamalar sonucunda ödün vermeyecek ve rengini kaybetmeyecektir. Ürünü satın aldığınızda kutusu içinde size ulaştırılacaktır. Ürün altı kişilik bir bardak setinden oluşmaktadır.

Kahve Yanı Su Bardağı Temizliği İçin Bir Öneri

Kahve yanı su bardağı temizliği için günlük kullanım sonrası dikkat edilecek bazı temizlik kuralları belirlemenizde, uzun süre kullanım için faydalar bulunuyor. Wosso Cam Su Bardağını her kullanım sonrası olmasa da belki birkaç kullanımda bir sirkeli su ile yıkamanız ve durulamanız daha uzun süreli bir kullanım ömrü sunacaktır. Sirke içinde bulunan bazik maddeler birer çözücü özelliği de taşıdığından su bardağının zaman içindeki matlaşmasını ve tortu tutmasını geciktirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Termisil Cam Kupa Bardak | Sıcak İçecekte Yeni Bir Boyut

Termisil cam kupa bardak 6 lı tombul bardaklar özellikle kış aylarında daha fazla tükettiğimiz sıcak içecekleri uzun süreli  muhafaza etme  özelliğine sahiptir. Ofislerde daha...

Kahveler Gold Yaldızlı Kahve Yanı Su Bardağı

Gold yaldızlı füme kadeh kahve yanı su bardağı şık ve zengin görüntüsüyle kahvenizin yanında duruşuyla dikkat çeker. Kahvelerin olmazsa olmazıdır bu bardaklar. Bir fincan...

Acar 6 Kişilik Porselen Yemek Takımı Turkuaz

Bu içeriğimizde Acar 6 Kişilik Yemek Takımı Turkuaz ürünü özelinde porselen yemek takımı özellikleri, temizliği gibi konuları inceleyeceğiz. Şıklığı ve gösterişi kullanışlılıkla pekiştiren bu...

Porselenden Gelen Sağlık : Porselen Tabak

Porselen tabak ürünleri en sağlıklı mutfak gereçlerinden biridir. Zira porselen malzemeden elde edilmesi hem kullanışlı hem de sağlıklı olmasına kapı aralar. Bu yazımızda porselen...

Recent Comments