Mutfakfoni
Ana Sayfa GENEL MUTFAK Paşabahçe 2’li Renkli Dondurma Kasesi

Paşabahçe 2’li Renkli Dondurma Kasesi

Bu makalemizde Paşabahçe 2’li Renkli Dondurmalık ürünü özelinde dondurma kasesi, dondurmalık ürünlerinin özelliklerini inceleyeceğiz.

Yaz ayları geldiğinde, belki de en fazla aranan yiyeceklerden biri dondurma oluyor. Türk Gıda Kodeksine göre dondurmanın tanımı; çeşidine ve tadına göre, süt ya da süt ürünleri içeren; şeker ile içine izin verilen katkı maddeleri konabilen, istendiği takdirde salep, yumurta / yumurta ürünleri, aromalar ve çeşitli bileşenler içerebilen, yumuşak veya dondurulma sonrası elde edilen bir yiyecektir. Bu uzun tanım dondurmayı betimlemektedir. Sütten elde edilen bir tatlı türü olarak da görülebilecek olan dondurma, A, B vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, magnezyum, fosfor ve potasyum kaynağıdır. Kasların düzenli çalışmasına neden oluyor ve doku kaybını önlüyor.

Cam Dondurma Kasesi Sağlıklı ve Doğa Dostudur

Bir yiyeceği tüketirken, yiyeceğin içine konacağı kaseler de önem arz ederler. Paşabahçe markasının cam dondurma kasesi, sağlıklı ve keyifli bir tüketim sunacaktır. Cam, işlenişi itibariyle sağlığa hayat veren bir bileşendir. Silisli kumun soda ve potasla, kireç ve bazan etkili maddeleriyle birlikte eritilmesiyle elde edildiği için sert bir ürün olarak ortaya çıkar. Mekanik ve kimyasal dayanıklılığı, sıvı iletmeyen yapısı mutfak gereçlerindeki başarılı kullanımını açıklar niteliktedir.

Cam, niteliği itibariyle doğayı kirleten, doğada kalıcılığı bulunmayan bir bileşiktir. Mutfaklarınızda kullandığınız cam kâse ürünlerinden tutunda su bardağına kadar tüm camlar, siz onları kullanmayı bıraktığınız andan itibaren geri çevrimle yeniden kullanılabilir farklı malzemelere kolayca evrilebilir. Evlerde kullanılan camlar soda – kireç camı olarak bilinirler. Kolay işlenebilir olması da ortaya kaliteli ve kendine has görünümüyle Paşabahçe 2’li renkli dondurmalık ürünün ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Neden Cam Dondurma Kasesi Tercih Edilmeli?

Dondurmanın faydalı özelliklerini tutmak için cam bir dondurma kasesi içinde tüketilmesi oldukça önemli bir detaydır. Cam kâsede tüketilen bir dondurmanın içerdiği tüm vitamin ve proteinler kaybolmadan etkisini gösterecektir. Tüketilen dondurmanın tadı, aroması ve kokusu değişmeden uzun süre cam bir kâse içinde saklanabilir. Cam kâse ile tüketilen dondurma, camın içinde bulunan kimyasal ve mikrobiyolojik maddelerle etkileşime girmeyeceğinden sağlıklı bir tüketim yapılacaktır. Bir süre dondurmanın saklanması ve korunması gerekirse, gaz ve buhar geçirgenliği olmayan cam dondurma kasesi, ürünün ilk günkü gibi korunup saklanmasında yardımcı olacaktır.

Cam, temperlenen bir eşya olduğundan dolayı cam kaseler de serttir ve kırılmalara karşı da dayanıklıdır. Gerçek bir doğa dostu olan camdan üretilen kaseler, bu özellikleri ile diğer maddelerden elde edilen kaselere göre avantaj sağlar.

Paşabahçe 2’li Renkli Dondurmalık

Paşabahçe 2’li renkli dondurmalık seti, iki adet dondurma kasesi ürününden oluşur. Çiftler için özel tasarlanan ikili set, Paşabahçe markasının garantisinde olan çok şık bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Sıcak yaz günlerinde ya da bahar ve kış günlerinde severek tüketilen dondurmalar için özel üretilen dondurma kaseleri, dondurma keyfinize neşe katacak. Tasarımıyla ve duruşuyla göz zevkinize hitap eden ürün, eşinizle ya da arkadaşınızla hoşça vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Dilerseniz Paşabahçe 2’li renkli dondurmalık setini farklı ürünleri servis etmekte de kullanabilirsiniz. Kuruyemişlerinizi sevdiklerinize bu ürünle sunabileceğiniz gibi lezzetli kokteyllerinizi de hazırladıktan sonra dondurmalık ürünü ile servis edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Termisil Cam Kupa Bardak | Sıcak İçecekte Yeni Bir Boyut

Termisil cam kupa bardak 6 lı tombul bardaklar özellikle kış aylarında daha fazla tükettiğimiz sıcak içecekleri uzun süreli  muhafaza etme  özelliğine sahiptir. Ofislerde daha...

Kahveler Gold Yaldızlı Kahve Yanı Su Bardağı

Gold yaldızlı füme kadeh kahve yanı su bardağı şık ve zengin görüntüsüyle kahvenizin yanında duruşuyla dikkat çeker. Kahvelerin olmazsa olmazıdır bu bardaklar. Bir fincan...

Acar 6 Kişilik Porselen Yemek Takımı Turkuaz

Bu içeriğimizde Acar 6 Kişilik Yemek Takımı Turkuaz ürünü özelinde porselen yemek takımı özellikleri, temizliği gibi konuları inceleyeceğiz. Şıklığı ve gösterişi kullanışlılıkla pekiştiren bu...

Porselenden Gelen Sağlık : Porselen Tabak

Porselen tabak ürünleri en sağlıklı mutfak gereçlerinden biridir. Zira porselen malzemeden elde edilmesi hem kullanışlı hem de sağlıklı olmasına kapı aralar. Bu yazımızda porselen...

Recent Comments